Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Michał Rusinek

Wierszyki domowe. Sześć i pół tuzinka wierszyków Rusinka

Książka wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej

Domowa wierszykownia według Rusinka.
Próg ciągle podkłada ci nogę? Wyprowadzasz klucz na smyczy? Lubisz śpiewać do prysznica? Oglądasz kręcące się w pralce pranie?
Nasze domowe przedmioty prowadzą w ukryciu podwójne życie. Sprawdź, co robią, kiedy na nie nie patrzysz.

Błyskotliwie ilustrowana przez Joannę Rusinek książka to świetny pomysł na prezent, w którym każdy znajdzie coś dla siebie - dzieci zabawne wierszyki, a dorośli - dopiski z przymrużeniem oka.

Oprawa twarda

Format: 144x205

Liczba stron: 184

Wydanie: trzecie

Data pierwszego wydania: 2012-11-02

ISBN: 978-83-240-7493-8

Przeczytaj także

„Czerwone krzesło” i „Wierszyki domowe” w Jubileuszowym Plebiscycie ZŁOTA DWUDZIESTKA
„Czerwone krzesło" Andrzeja Maleszki i „Wierszyki domowe" Michała Rusinka biorą udział w Jubileuszowym Plebiscycie ZŁOTA DWUDZIESTKA organizowanym z okazji 20-lecia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom"!
>>> czytaj więcej
Michał Rusinek spotka się z dziećmi
W piątek 1 kwietnia zapraszamy do krakowskiej księgarni Matras (Rynek Główny 23) najmłodszych czytelników wraz z rodzicami na spotkanie z Michałem Rusinkiem, autorem książki "Wierszyki domowe", którą ostatnio wznowiło Wydawnictwo Znak.
>>> czytaj więcej
Michal Rusinek - spotkanie dla dzieci
W czwartek 25 lutego Michał Rusinek będzie opowiadał o swoich książkach dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kowalu (ul. Matejki 8).
>>> czytaj więcej
Żeby w styczniu się nie nudzić!
Styczniowe wieczory są długie i ponure. Idealnie się nadają, aby poświęcić je na dobrą lekturę. A tej zimy jest co czytać!
>>> czytaj więcej
Spotkanie w Krakowie
W ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci zapraszamy na spotkanie z Michałem Rusinkiem, autorem książki Wierszyki rodzinne.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Zbigniew Zamachowski śpiewa wierszyk ”Budzik” Michała Rusinka

Recenzje

Słowna szermierka poety
83 50
Potęgą wyobraźni nazwać by można „Wierszyki domowe" Michała Rusinka. W swoim tomiku zaprasza nas (dorosłych i dzieci) do własnego domu z dzieciństwa (choć, jak sam się upiera, nadal dzieckiem się czuje), wprowadza do Przedpokoju, podaje rękę przez Próg i oprowadza po całym mieszkaniu - Salonie, Łazience, Strychu, Sypialni, Kuchni, Bibliotece, Balkonie, Piwnicy, Strychu, Garażu i po Ogrodzie. Dom - nasze codzienne otoczenie - wydaje się być nudny, prozaiczny, tymczasem Rusinek wytęża swój poetycki zmysł i z polotem kreśli kolejne strofy, śmiejąc się do rozpuku ze zwykłych sprzętów domowego użytku.
>>> czytaj więcej
Dom na wesoło
93 60
Michał Rusinek, znany jest z powodów wielu. Raz - wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim, dwa - tłumaczy utwory z języka angielskiego, trzy - pisze własne, rymowane, wierszowane, cztery - był sekretarzem Wisławy Szymborskiej. Nie wnikając w to, która z ról przyniosła i wciąż przynosi mu największą popularność, warto przyjrzeć się trzeciej z kolei.
>>> czytaj więcej
Rozbawią nawet największego gbura
91 60
Co tu dużo pisać, moja dziesięcioletnia siostra nie lubi czytać książek. Co prawda odziedziczyła w genach miłość do wszelkiego rodzaju tomów, tomisk i tomików, dlatego też w niezrozumiały dla niej sposób książki przyciągają jej uwagę. Jednak nie połknęła jeszcze odpowiedniego bakcyla, który kazałby jej spędzać niezliczone godziny nad lekturą, ignorująca przy tym świat zewnętrzny. Myślę, że nastąpi to prędzej, czy później. Na razie jednak trwa nieustająca walka między Olą a mamą, która próbuje ją zachęcić do czytania lektur szkolnych.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.