Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

05.10.2016

Książki na jesienną chandrę!

Na całej połaci - deszcz,
W przeróżnej postaci - deszcz,
Na siostry i braci - deszcz,
Jesienny plakacik - deszcz

Jeremi Przybora celnie opisał to, co za oknem. Zaczęło się: zimno, mokro, szaro. Ogólnie beznadzieja! Jednak mamy lekarstwo na jesienną chandrę!

Przygotowaliśmy dla Was książki, których czytanie sprawi, że zły nastrój pryśnie i uda się dotrwać przynajmniej do świąt. Oto antidotum na to, co za oknem!

Zacznijmy od Przybory! „Dzieła (niemal) wszystkie. Tom II" gromadzą (niemal) wszystkie utwory teatralne Przybory, (niemal) wszystkie teksty prozatorskie (w tym jedyną powieść!), nieznane piosenki, a do tego cenną i celną summę jego twórczości pióra K.T. Toeplitza. Dawka zdrowego humoru na przekór każdej pogodzie!

 

W retro klimaty wprowadzi Was także „Rozdarta zasłona" Maryli Szymiczkowej, czyli Jacka Dehnela i Piotra Tarczyńskiego. Nowe śledztwo profesorowej Szczupaczyńskiej to jeszcze więcej sekretów skrywanych w krakowskich kamienicach, spora dawka namiętności i jeszcze większa porcja humoru. Pod willą Rożnowskich wielkie zbiegowisko - Wisła wyrzuciła na brzeg zwłoki młodej dziewczyny.
W domu profesorostwa Szczupaczyńskich nie mniejsza tragedia: Karolcia - dopiero co przyuczona do służby - niespodziewanie złożyła wymówienie.

Chichotać będziecie także podczas lektury najnowszych przygód niepodrabialnego fryzjera damskiego. Bardziej przenikliwy niż Herkules Poirot, kreatywny w działaniu niczym Sherlock Holmes, bezkompromisowy w dążeniu do prawdy jak Mikael Blomkvist, w „Tajemnicy zaginionej ślicznotki" kultowy bohater Eduardo Mendozy mierzy się z najtrudniejszą kryminalną aferą w swojej karierze.

 

Do świata z pierwszych stron kolorowych magazynów przeniesiecie się czytając „Naczelne z Park Avenue". Kiedy autorka tej książki wraz z mężem i synkiem przeprowadziła się z zachodniego na wschodni Manhattan, sądziła, że zmienia jedynie adres. Okazało się jednak, że trafiła do całkowicie odmiennej kultury. Nagle otoczyło ją plemię bajecznie bogatych, eleganckich kobiet, których świat opierał się na ścisłej hierarchii.

 

A jeśli chcecie się czegoś dowiedzieć o świecie i także trochę pośmiać, a czasem zdziwić, przeczytajcie „Topową dychę". Ta książka to ponad 100 najciekawszych, szokujących i zabawnych faktów na każdy temat. Od ciekawostek historycznych, medycznych, kulinarnych po fakty przyrodnicze. To gratka dla fanów gier komputerowych, Gwiezdnych wojen i kosmosu. Zawiera NOWE ekskluzywne treści oraz poszerzone materiały z vloga.

 

Jesienne przygnębienie daje się Wam we znaki, nie macie na nic siły ani ochoty - na to także mamy lekarstwo. Czy wiecie, że wystarczą dwie minuty, by tylko dzięki postawie ciała zmienić stan umysłu?! Wznieś ręce do góry lub stań w pozie Wonder Woman - poczujesz odwagę i siłę, a twoje nastawienie do czekającego cię zadania zmieni się na bardziej pozytywne. To biologia działa na twoją korzyść! W książce „Wstań! Skuteczny sposób, by zyskać pewność siebie i stawić czoło wyzwaniom" Amy Cuddy pokazuje, jak dzięki tak prostym trickom możesz zbudować w sobie poczucie pewności siebie.

Wszystkie książki możecie zamówić w księgarni znak.com.pl

Książki