Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Jeremi Przybora

Dzieła (niemal) wszystkie. Tom I

Świat Jeremiego Przybory nareszcie w komplecie.

Mistrz Jeremi Przybora: wytworny Pan B z Kabaretu Starszych Panów, poeta, pisarz, satyryk, aktor, człowiek instytucja.
Jego wyobraźnia w czasach PRL-u przenosiła Polaków do barwniejszego, bardziej eleganckiego świata, a dziś zachwyt wzbudza jej poetycki rozmach, niepowtarzalne poczucie humoru i purnonsensowy charakterek.
Dzieła (niemal) wszystkie gromadzą teksty z Kabaretu Starszych Panów, niezliczone piosenki, które trzeba znać: Bo we mnie jest seks, Addio pomidory, Na całej połaci śnieg, arcydzieła i arcydziełka; wśród nich wyjątkowe perełki – utwory nigdy wcześniej nie publikowane.
Zebraną po raz pierwszy niemal w całości twórczość Mistrza zilustrowali współcześni polscy graficy.

Format: 163 x 235

Liczba stron: 1300

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-12-07

ISBN: 978-83-240-4065-0

Przeczytaj także

Spotkanie poświęcone twórczości Jeremiego Przybory
W środę 14 grudnia Instytut Teatralny, Wydawnictwo Znak i Fundacja Wasowskich zapraszają do Warszawy na spotkanie z cyklu „Książka w teatrze" poświęcone twórczości Jeremiego Przybory związane z premierą „Memuarów części wszystkich".
>>> czytaj więcej
Przybora z innej strony
Jaki los zgotowała Przyborze „Opaczność"? Jaka droga prowadziła na „warszawski Parnas"? Jak od kuchni wyglądała działalność Kabaretu Starszych Panów? W końcu, jaki był Jeremi Przybora?
>>> czytaj więcej
Przyborę mamy w DNA
Co łączy Marcina Świetlickiego, Joannę Kołaczkowską z kabaretu Hrabi, Magdę Umer, ks. Adama Bonieckiego i Wojciecha Waglewskiego? Na pierwszy rzut oka niewiele. Ale kiedy przejrzymy wywiady, których udzielili, okaże się, że jest ktoś, kto znacznie wpłynął na wyobraźnię, język, a może nawet osobowość każdego z nich.
>>> czytaj więcej
Zapraszamy na Niebywalencję!
W dniach 18-19 grudnia w Krakowie w Centrum Kultury Rotunda odbędzie się pierwsza edycja festiwalu twórczości Jeremiego Przybory pod nazwą Niebywalencja.
>>> czytaj więcej
Przybora jest dobry na wszystko!
Mija właśnie 100. rocznica urodzin słynnego Pana B. - autora Kabaretu Starszych Panów i dziesiątek innych programów radiowych i telewizyjnych. Z tej wyjątkowej okazji, w przeddzień wielkiej rocznicy, 11 grudnia do księgarń trafią Jeremiego Przybory „Dzieła (niemal) wszystkie".
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.