Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Łukasz Modelski

Dziewczyny wojenne

Nie pozwoliły, aby wojna zniszczyła ich marzenia

Wojna to z pozoru męska sprawa. Zmienia jednak kobiece losy równie mocno, jak męskie. Jak żyć w czasach, gdy własne wesele kończy się aresztowaniem przez gestapo, gdy tylko bliski poród wstrzymuje wykonanie wyroku śmierci, wykonanie zaś zadania wymaga nawiązania romansu z wrogiem? Jak zachować kobiecą wrażliwość, gdy wokół panuje okrucieństwo, przemoc i niesprawiedliwość? Gdy najmodniejszym dodatkiem staje się biało-czerwona opaska, a w torebce, obok szminki i lusterka, trzeba schować pistolet?

Dziewczyny wojenne to zapierające dech w piersiach wojenne losy 11 kobiet m.in. Jadwigi Piłsudskiej (córki Marszałka Polski), Lidii Lwow (związanej z legendą AK - majorem ”Łupaszką”) i Haliny Wittig (odznaczonej medalem Sprawiedliwa wśród Narodów Świata) 

 Patronat

Data pierwszego wydania: 2011-09-16

Materiały o książce

Justyna Sobolewska, ”Polityka”

”Produkowały broń, montowały granaty, wykonywały wyroki i trudne bojowe zadania. Wszystkie bohaterki książki Łukasza Modelskiego, młodziutkie dziewczyny chciały działać - to je łączy. Każda opowiada fascynującą historię swojego życia, a każda z tych opowieści jest inna.”

Partnerzy


Recenzje

Podniesieni z Łączki
38 30
Gdyby rodzimi komuniści odkryli wyższość kremacji nad potajemnym grzebaniem zwłok w zbiorowym dole, nie byłoby tej książki.

>>> czytaj więcej
Młodość w wojnę opleciona...
42 33
Pamiętam,kiedy usłyszałam wzmiankę o tej książce,a później zobaczyłam okładkę i jej piękne zdjęcie,które bardzo mnie zachwyciło-już wiedziałam, cała ja i każda część mnie,że muszę ją mieć,przeczytać...Długo to trwało nim doszła do mych rąk,ale warto było,a dlaczego? Przeczytajcie :)
>>> czytaj więcej
Ocalone od zapomnienia
39 34
„Dziewczyny wojenne" to książka, którą się czyta jak najlepszą powieść. Autor zamieścił w niej 11 historii - są to wspomnienia kobiet, które w momencie wybuchu II wojny światowej wchodziły w dorosłość. Na lata wojny przypada ich dojrzewanie i młodość. Ich relacje dotyczą głównie zaangażowania w walkę i udziału w konspiracji, a także ciężkich lat powojennych. I te prawdziwe historie okazują się dużo lepsze niż jakakolwiek fikcja literacka.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.