Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Lepiej. Zapiski chirurga o efektywności medycyny

Atul Gawande

Lepiej. Zapiski chirurga o efektywności medycyny

Tłumaczenie: Kamila Sławińska, Robert Sławiński

LEPIEJ patrzeć lekarzom na ręce. Lekarze zawsze mogą leczyć LEPIEJ!

Atul Gawande - amerykański chirurg zaliczony przez „Time” do grona 100 najbardziej wpływowych ludzi świata - opowiada w Lepiej o tym, dlaczego lekarze czasem odnoszą sukces, ale często ponoszą klęskę. Podobnie jak w Komplikacjach Gawande zdradza najciekawsze tajniki pracy lekarza. Na kolejnych stronach przeczytamy między innymi o lekarzach, którzy zdecydowali się asystować przy egzekucjach w amerykańskich więzieniach, zwycięskiej walce z polio, zarobkach w świecie medycyny i dziejach cesarskiego cięcia.

Gawande w ekscytujący sposób opowiada również o tym, jak często nasze życie zależy od tak prozaicznej czynności jak umycie rąk.

LEPIEJ patrzeć lekarzom na ręce. Lekarze zawsze mogą leczyć LEPIEJ!  

Oprawa miękka

Format: A5 (1444x205)

Liczba stron: 288

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2011-01-24

ISBN: 978-83-240-1502-3

Opracowanie graficzne: Paweł Panczakiewicz / PANCZAKIEWICZ ART.DESIGN

Tytuł oryginalny: Better. A Surgeon's Notes on Performance

Tłumaczenie: Kamila Sławińska, Robert Sławiński

Materiały o książce

Malcolm Gladwell, autor książki

„Lepiej to arcydzieło”


Posłuchaj wypowiedzi o książce

Partnerzy


Recenzje

Nie tylko w poczekalni do lekarza
102 38
Książka „Lepiej. Zapiski chirurga o efektywności medycyny" to pozycja nie tylko dla fascynatów tejże. Każdy, kto lubi dowiedzieć się czegoś ciekawego i nowego, powinien sięgnąć po tę książkę z przyjemnością. Mamy okazję nie tylko poznać tajniki pracy lekarzy, a także poczytać o tym, jak medycyna zmieniała się przez lata. Dowiemy się z niej również jak małe pomysły - takie jak wprowadzenie skali Apgar, cesarskie cięcie czy mycie rąk - wpłynęły pozytywnie na jej rozwój.
>>> czytaj więcej
Świat lekarzy, chorób i trudnych wyborów
88 37
Na pewno nieraz spotkaliśmy się z sytuacją, gdy dziecko zapytane o to, kim chce zostać w przyszłości, odpowiada, że lekarzem. Rodzina jest dumna ze swojej pociechy, ponieważ już od najmłodszych lat chce pomagać innym i ma pomysł na siebie. Lata lecą, dzieci dorastają, a chęć studiowania medycyny nie zanikła. Co wtedy? Czy młodzi ludzie zdają sobie sprawę z czym będą musieli się zmierzyć? O zmęczeniu, beznadziejnych przypadkach i budującej determinacji opowiada Atul Gawande w powyższej książce.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.