Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Henryk Woźniakowski, Dominika Kozłowska

Rzeczy ważne, a czasem błahe

W dążeniu do wolności jest coś świętego. Ale kiedy znajdziemy się już w ustroju wolności, wkraczamy w obszar polityki, całkowicie świecki.
Pogodny, choć zmęczony Tadeusz Mazowiecki, a tuż za nim Henryk Woźniakowski. To zdjęcie wykonane podczas pamiętnej kampanii prezydenckiej z 1990 roku nadal wisi nad biurkiem autora. Gdyby wówczas wygrali, być może Polska wyglądałaby dziś inaczej. Po tym doświadczeniu Woźniakowski wraca do Krakowa i – nie rezygnując z zaangażowania społecznego – na trwałe wiąże się z działalnością wydawniczą. Okazuje się, że jest mu to zdecydowanie bliższe niż agresywny niekiedy świat polityki.

W rozmowie z Dominiką Kozłowską Henryk Woźniakowski, prezes jednego z największych polskich wydawnictw, opowiada o zawodzie wydawcy i swoim spojrzeniu na sprawy publiczne. Wspomina bliskich, którzy nauczyli go przywiązania do wolności, pokazuje, skąd biorą się współczesne polskie podziały, a jednocześnie nie stroni od anegdot. Znaleźć tu można ciekawe relacje ze spotkań z Jerzym Giedroyciem, Józefem Czapskim, Michelem Foucault czy Henrym Kissingerem.

Oprawa twarda

Format: 165x235

Liczba stron: 368

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-5943-0

Przeczytaj także

Henryk Woźniakowski i Jerzy Illg z nagrodą 100-lecia ZAIKS-u
Jerzy Illg oraz Henryk Woźniakowski zostali uhonorowani nagrodą 100-lecia ZAiKS-u. Nagroda przyznawana jest zasłużonym postaciom, wyróżniającym się w swojej dziedzinie artystycznej, twórczej oraz zawodowej.
>>> czytaj więcej
„Rzeczy ważne, a czasem błahe”
W czerwcu br. Henryk Woźniakowski odszedł z funkcji prezesa Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak, powierzając kierowanie spółką Dominice Kozłowskiej. W tym szczególnym momencie ukazała się też książka będąca owocem ich rozmów.
>>> czytaj więcej
Henryk Woźniakowski: Bilans dodatni
Przedstawiamy mowę, którą na Letnim przesileniu w ogrodach Znaku wygłosił prezes Henryk Woźniakowski.
>>> czytaj więcej
Dominika Kozłowska: Sześć myśli podczas Letniego przesilenia w Znaku
Przedstawiamy mowę, którą wygłosiła nowa prezeska Znaku Dominika Kozłowska podczas Letniego przesilenia w ogrodach Znaku.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.