Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Chesley B. Sullenberger III "Sully", Jeffrey Zaslow

Sully. W poszukiwaniu tego, co naprawdę ma znaczenie

Tłumaczenie: Mateusz Borowski

Książka, na podstawie której powstał film z Tomem Hanksem w roli tytułowego kapitana "Sully".

15 stycznia 2009 roku. W chwilę po starcie z nowojorskiego lotniska ważący 73 tony samolot Airbus A320 ze 155 osobami na pokładzie stracił moc w obu silnikach. Wydawało się, że maszyna musi runąć na miasto. Za sterami samolotu siedział jednak kapitan Chesley „Sully” Sullenberger, który podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu na rzece Hudson.

Spokojna reakcja kapitana nie tylko pozwoliła uniknąć katastrofy, lecz także sprawiła, że stał się bohaterem i inspiracją dla ludzi na całym świecie. Jego wyczyn przeszedł do historii jako najbardziej spektakularne lądowanie w dziejach. Ta bestsellerowa książka odpowiada na pytanie, skąd biorą się ludzie, którzy są w stanie sprostać każdemu wyzwaniu i nigdy nie tracą zimnej krwi. To inspirująca opowieść bohatera, który nie jest superherosem, ale człowiekiem takim, jak każdy z nas.

Książka stała się podstawą filmu w reżyserii legendarnego Clinta Eastwooda – laureata Oscara i twórcy Snajpera. W roli głównej laureat Oscara Tom Hanks.

zamieszczenie info o DVD z filmem SULLY przy info o książce SULLY:

7 kwietnia film pojawi się w Polsce na DVD.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 336

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-11-21

ISBN: 978-83-240-3680-6

Tytuł oryginalny: Highest Duty: My Search for What Really Matters

Tłumaczenie: Mateusz Borowski

Przeczytaj także

Wybierz najlepsze książki pod choinkę
Czy już wiecie, jaką książkę Wasi bliscy chcieliby znaleźć pod choinką? Dziś propozycje dla miłośników biografii i literatury faktu.
>>> czytaj więcej
Kino z książki
Kino zawsze czerpało z literatury. Chodzi nie tylko o klasykę, ale również o literaturę faktu, biografie wyjątkowych postaci, które z książek trafiają wprost do kina. Przyjrzyjmy się kilku takim bohaterom.
>>> czytaj więcej
Lądowanie na rzece Hudson
15 stycznia 2009 roku. W chwilę po starcie z nowojorskiego lotniska Airbus A320 ze 155 osobami na pokładzie stracił moc w obu silnikach. Wydawało się, że maszyna runie na miasto. Za sterami samolotu siedział jednak kapitan Chesley „Sully" Sullenberger, który podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu na rzece Hudson.
Przeczytajcie fragment książki „Sully. W poszukiwaniu tego, co naprawdę ma znaczenie", która w listopadzie ukaże się w Znaku.
>>> czytaj więcej
Opowieść o sile charakteru
Nie byłoby filmu Clinta Eastwooda bez wielkiego sukcesu tej książki. "Sully" to opowieść o bohaterstwie bez fajerwerków.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.