Znak Emotikon specjalizuje się w literaturze dla dzieci. Nasza oferta obejmuje książki obrazkowe dla najmłodszych (2−6 lat), książki edukacyjne, a także serie i powieści przygodowe dla chłopców i dziewczynek (6−12 lat). Wydajemy zarówno bestsellerowe Magiczne Drzewo, opowieści o Mikołajku, Bolku i Lolku, Koszmarnym Karolku, jak i wielokrotnie nagradzane książki artystyczne i nowatorskie.
Do kolejnego tomu bestsellerowej serii Andrzeja Maleszki poszukujemy dziewczynki w wieku 9-10 lat.
Książka „Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce" Łucji Malec-Kornajew (z ilustracjami Aleksandry Gołębiewskiej) zdobyła tytuł najlepszej książki popularnonaukowej według internautów i czytelników krakowskiej Gazety Wyborczej.
Książka „Moje ciało jest okej" znalazła się w gronie pięknych i mądrych książek, które zmieniają spojrzenie na ciało, polecanych przez redakcję serwisu „Kosmos dla dorosłych"! A redakcja magazynu „Kosmos dla Dziewczynek" wyróżniła ją swoim matronatem, dziękujemy!
Do kolejnego tomu bestsellerowej serii Andrzeja Maleszki poszukujemy dziewczynki w wieku 10-12 lat.
Miło nam poinformować, że powieść „Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór" Andrzeja Maleszki została nagrodzona tytułem Bestsellera Empiku 2021 w kategorii Literatura polska dla dzieci.
Z radością informujemy, że decyzją czytelników książka „Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór" Andrzeja Maleszki wydana przez Znak Emotikon została nominowana do Bestsellera Empiku 2021 w kategorii Literatura polska dla dzieci.
Wystartowała właśnie druga edycja programu „Czytanie ma moc", który zachęca dzieci do czytania książek. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział około 1200 nauczycieli!
„Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożyczonych" Michała Rusinka z ilustracjami Joanny Rusiek został nominowany do Nagrody Żółtej Ciżemki 2021!
„Czerwone krzesło" Andrzeja Maleszki i „Wierszyki domowe" Michała Rusinka biorą udział w Jubileuszowym Plebiscycie ZŁOTA DWUDZIESTKA organizowanym z okazji 20-lecia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom"!
Wydawnictwo Znak przygotowało niespodziankę dla 10-letniej Paulinki Golińskiej z Nowego Sącza, która w ubiegłym roku wypożyczyła 387 książek - a jeszcze więcej przeczytała.
Z radością informujemy, że książka „Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę" w tłumaczeniu Jerzego Kozłowskiego wydana przez Znak Emotikon została nominowana w plebiscycie Lokomotywy w kategorii przekład.
Wychowanie dziecka to nie lada wyzwanie. Rodzice dziewcząt sięgają współcześnie po coraz więcej wskazówek, jak zrobić to najlepiej. Chcą uczyć się, jak pokazać córkom świat, w którym dziewczynki są sprawcze, osiągają sukcesy, wiedzą, czego chcą, i umieją komunikować swoje potrzeby. Młode kobiety dają sobie radę we współczesnym świecie dużo lepiej niż młodzi chłopcy.
Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Marią Makuch, tłumaczką opowiadań o przygodach niesfornego bohatera stworzonego przez Franceskę Simon. Będzie nie tylko o języku i żartach Koszmarnego Karolka, ale o dzieciach w ogóle, ich czujnej i czasami bardzo przewrotnej perspektywie.
Któż z nas nie zna Mikołajka i jego paczki? Doskonale rozpoznajemy Alcesta, Euzebiusza czy Gotfryda! Ich przygody bawią nas i nasze dzieci od lat. Jednak w wyobraźni René Goscinnego nie było zbyt wiele miejsca dla dziewczynek. Lucky Luke, Asteriks i Obeliks czy wreszcie sam Mikołajek - to bohaterowie historii, w których dziewczynki (lub kobiety) grały drugo- i trzecioplanowe role. O ile grały je w ogóle.
Zapraszamy na pełną wrażeń noc z bohaterami Magicznego Drzewa. Zmierzymy się z potężnym Androidem, który zamienia ludzi w maszyny. Wyruszymy też na poszukiwania pewnego artefaktu, którego moc pozwoli przemienić roboty z powrotem w ludzi.
Tytuł książki roku powędruje do jednego z pięciu wydawnictw, które jury w tym roku wybrało spośród 145 pozycji.
Z radością informujemy, że otrzymaliśmy dwie nominacje w konkursie Książka Roku 2018 Polskiej Sekcji IBBY.
Ponieważ wakacje sprzyjają dalekim podróżom, także tym literackim, mamy dla Was konkurs, który będzie trwał od 23 lipca do 24 sierpnia!