Znak Literanova to zarówno proza z najwyższej półki, jak i książki inspirowane popkulturą w najlepszym wydaniu oraz idące pod prąd – eksperymentujące z formą i treścią, odważne, komentujące wydarzenia i trendy XXI wieku.
Jest nam niezwykle miło poinformować, że ATM Grupa, jedno z największych studio producenckich w Polsce, nabyło opcję filmową do bestsellerowej powieści Katarzyny Zyskowskiej „Sprawa Hoffmanowej".
Premiera książki „Jak płakać w miejscach publicznych" już 22 lutego 2023. Zapytaliśmy autorkę - Emilię Dłużewską - o proces powstawania książki i poszukiwania najlepszej formy do opowiedzenia historii osobistej.
Aż dwie książki Znaku Literanova zostały nominowane do IX edycji nagród Newsweeka im. Teresy Torańskiej.
Sylwia Chutnik została nominowana do nagrody O!Lśnienia 2023 za powieść „Tyłem do kierunku jazdy".
O książce "Odkrywanie mindfulness. Szczerze o medytacji uważności" opowiadają autorki: Katarzyna Kędzierska i Małgorzata Jakubczak.
Miło nam poinformować, że wydana przez nas książka „Kamperem do Kabulu" Eleonory i Andrzeja Mellerów znalazła się w finale konkursu Grand Press 2022, jako jedna z dziesięciu najlepszych książek reporterskich roku.
Miło nam poinformować, że dwie książki wydawnictwa Znak Literanova znalazły się w finale konkursu Książka Historyczna Roku w kategorii Wspomnienia.
Miło nam poinformować, że książka Jerzego Szperkowicza „Wrócę przed nocą. Reportaż o przemilczanym" otrzymała nominację do Nagrody Literackiej Gdynia!
Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że książka „Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu" autorstwa Julity Mańczak i Jakuba Małeckiego została wyróżniona w konkursie Mądra Książka Roku 2021 na najlepszą książkę popularnonaukową.
Powieść „Smutek i rozkosz" Meg Mason znalazła się w finale brytyjskiej nagrody Women's Prize for Fiction!
Zespół dr Olgi Kamińskiej z Uniwersytetu SWPS, autorki książki "#LOVE. Jak kochać w XXi wieku", którą wydaliśmy w 2021 roku, organizuje konferencję naukową online w dniach 4-6 marca o nazwie „Flipping the coin of well-being! How the negative valence emotions help us grow."
Książka Jakuba Małeckiego i Julity Mańczak „Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu" została nominowana w plebiscycie na Mądrą Książkę Roku 2021!
Dbanie o siebie i spokój to coś, czego potrzebujemy najbardziej w tym zabieganym świecie. Szczególnie teraz w czasie jesienno-zimowym. Dzięki "Mocy rytuałów" możesz celebrować ten czas, wykorzystując ćwiczenia i rytuały rozwijające ciało oraz ducha.
Dwie książki wydane przez Znak Literanova znalazły się w finałowej piętnastce konkursu Grand Press - Książka Reporterska Roku 2021. To „Władcy strachu. Przemoc w sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia" Ewy Winnickiej i Dionisiosa Sturisa oraz „Wrócę przed nocą. Reportaż o przemilczanym" Jerzego Szperkowicza.
Miło nam poinformować, że książka naszej Autorki Christiny Lamb została laureatką Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego.
Miło nam poinformować, że Ziemowit Szczerek został tegorocznym laureatem Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa za swoją najnowszą powieść „Cham z kulą w głowie".
„Cham z kulą w głowie" Ziemowita Szczerka znalazł się w finale konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa organizowanemu w ramach Warszawskich Targów Książki i wraz z pięcioma innymi tytułami powalczy o nagrodę główną.
Książka „Drzazga. Kłamstwa silniejsze niż śmierć" Mirosława Tryczyka znalazła się w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2021!
„Oświęcim. Czarna zima" Marcina Kąckiego oraz „Drzazga. Kłamstwa silniejsze niż śmierć" Mirosława Tryczyka znalazły się na długiej liście tytułów nominowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus w 2021 roku.