Znak Literanova to zarówno proza z najwyższej półki, jak i książki inspirowane popkulturą w najlepszym wydaniu oraz idące pod prąd – eksperymentujące z formą i treścią, odważne, komentujące wydarzenia i trendy XXI wieku.

Z Julitą Mańczak i Jakubem Małeckim o ich najnowszej książce „Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu" rozmawia Dagmara Bożek.

Z radością informujemy, że dwie nasze publikacje przeszły do drugiego etapu w plebiscycie „Historia zebrana - najlepsze książki historyczne 2020". Decyzją Czytelników oraz jury o tytuł tej najlepszej nadal walczą: „Oświęcim. Czarna zima" i „Władcy strachu. Przemoc w sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia".

Uwaga: KONKURS fotograficzny dla wszystkich, którzy rozumieją, że choć rodzicielstwo bywa trudne, potrafi też być szalenie zabawne!

Z radością informujemy, że prawa filmowe do bestsellerowej książki Magdaleny Stachuli „Idealna" zostały sprzedane.

„Znikanie" Izabeli Morskiej z tegoroczną Pomorską Nagrodą Literacką! Książkę uhonorowano w Kategorii Książka Roku 2019. „Znikanie" było także nominowane do Nagrody Literackiej NIKE i Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. W roku 2018 Izabela Morska otrzymała Nagrodę Literacką im. Juliana Tuwima za całokształt twórczości.

Od 28 do 30 sierpnia w Warszawie trwać będzie Big Book Festival. W tym roku szczególnie zapraszamy na spotkanie z Izabelą Morską, autorką książki „Znikanie".

Trwa XVII Festiwal Warszawa Singera. My zapraszamy na spotkanie z Mirosławem Tryczykiem, autorem książki „Drzazga".

Przeczytajcie ważne przesłanie Elżbiety Rodzeń, autorki książki „Jesteś cudem"!

Choć budzi kontrowersje, to nie da się przecenić wpływu Franka Millera na współczesną kulturę. Bez niego nie byłoby „Batmana" Burtona czy „Mrocznego rycerza" Nolana, bo to właśnie Miller sprawił, że postać Batmana można było potraktować serio.

W czerwcu w Znaku ukaże się książka Vince'a Houghtona, kuratora Międzynarodowego Muzeum Szpiegostwa w Waszyngtonie i twórca podcastu SpyCast „Jak wysadzić księżyc".
Publikujemy tekst Marcina Napiórkowskiego, semiotyka kultury, wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego, autora bloga Mitologia współczesna, który już przeczytał tę książkę!

„Wojna nadejdzie jutro" - głośna rozmowa ze legendarnym żołnierzem Kedywu AK Stanisławem Aronsonem, pióra Michała Wójcika i Emila Marata znalazła się na liście nominacji do Najlepszej Książki Roku Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej.

16 września o godz. 18.00 zapraszamy do krakowskiego Muzeum Galicja na spotkanie wokół książki „Wojna nadejdzie jutro", będącej wywiadem ze Stanisławem Aronsonem - żołnierzem legendarnego KEDYWU AK.

Z przyjemnością informujemy, że Łukasz Maciejewski ponownie otrzymał nominację do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - jedynej takiej nagrody w Polsce - w kategorii „najlepszy krytyk filmowy".

Wraz z organizatorami European Rover Challenge zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym nagrodą są trzy egzemplarze książki „Człowiek - istota kosmiczna" autorstwa Grzegorza Brony i Eweliny Zambrzyckiej!

Jeden z najczęściej czytanych i wystawianych autorów francuskojęzycznych na świecie. Uznany przez krytyków, uwielbiany przez publiczność. Éric-Emmanuel Schmitt będzie gościem tegorocznej edycji Literackiego Sopotu. Spotka się nie tylko ze swoimi czytelnikami, ale również zagra w spektaklu na podstawie swojej najnowszej książki "Madame Pylinska i sekret Chopina".

Od 15 do 18 sierpnia Sopot znów zamieni się w wielki literacki plener. Miasto odwiedzą światowej sławy autorzy, dziennikarze, publicyści, autorzy komiksów. Każdy miłośnik książek znajdzie coś dla siebie w bogatym programie spotkań, debat, warsztatów, pokazów filmowych, czytań i spektakli.

Stanisław Aronson ps. „Rysiek" - Polak i Żyd, uciekł z transportu do Treblinki, walczył w szeregach AK, został ranny w powstaniu warszawskim. To jeden z ostatnich, którzy pamiętają koszmar wojny, getta i Zagłady. Jeden z ostatnich, którzy mogą walczyć z manipulacją i kłamstwem, dając świadectwo prawdzie historycznej. W bezkompromisowej rozmowie z Emilem Maratem i Michałem Wójcikiem, Stanisław Aronson ostrzega: "Wojna nadejdzie jutro".

Wakacje to nie tylko wylegiwanie się na plaży. Jeśli jeździliście na obozy lub kolonie, to na pewno wiecie, że to najlepszy czas na straszne historie opowiadane wieczorem przy ognisku. Polecamy wam pięć książek, które takimi historiami wypełnione są po brzegi. I jeszcze jedno: wszystkie historie, które tam znajdziecie, są tym straszniejsze, że prawdziwe!

Co by powiedziała Profesorowa Szczupaczyńska, gdyby dowiedziała się, że jej przygody stały się przedmiotem inscenizacji teatralnej? Jakie jest jej zdanie o teatrze w muzeum? Nie wiemy, ale zapraszamy na zupełnie świeżutki spektakl „Seans w Kamienicy Szołayskich" na podstawie fragmentów kryminalnej trylogii o przygodach profesorowej Szczupaczyńskiej autorstwa Maryli Szymiczkowej.

Przez 18 lat, nakrywając stół do kolacji wigilijnej, zostawiała jedno wolne miejsce. Nie dla zbłąkanego wędrowca, tylko dla własnego syna, niesprawiedliwie skazanego za gwałt i morderstwo. W czwartek 26 maja zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Głuszakiem, autorem książki "Walka przez łzy" - poruszającej historii matki, która się nie poddała.