Wydajemy książki dla czytelników ciekawych ludzi i świata. Dzięki nim przyjemnie spędzą czas i odnajdą najważniejsze dla siebie wartości: wiedzę, emocje, odwagę. Większość naszej oferty to książki historyczne, ale nieustannie poszukujemy tytułów i autorów, dzięki którym można spojrzeć poza horyzont.
Małgorzata Wryk - autorka książki „Opowieść mojej mamy" - opowiada o tym, co zmotywowało ją do spisania swojej historii rodzinnej.
Zofia Kozimor, autorka książki „Taniec życia i pieśń śmierci", dzieli się kulisami swojej fascynacji historią i kulturą Apaczów.
Dzielimy się wspaniałą wiadomością. Książka „Dzieci getta" autorstwa Magdaleny Łucyan otrzymała nominację do Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego!
Od paru dni zwarcie nam Państwo uwagę na okładkę nowego wydania książki „Cichociemni. Elita polskiej dywersji".
Z ogromną radością informujemy, że „Pamiętniki" Stefana Kieniewicza, wydane przez Znak, otrzymały nagrodę historyczną „Polityki" w kategorii Pamiętniki, relacje, wspomnienia.
Było takie miejsce na ziemi, w którym rytm życia ustalały pory roku. Dzieci bawiły się i uczyły, a sąsiedzi dzielili trudy życia codziennego. Nikt nie przeczuwał zbliżającej się burzy.
Przeczytajcie fragment książki „Wyrka", prawdziwej historii o sile ludzkiej pamięci.
Przez ostanie dwa tygodnie pracowaliśmy nad wywiadem z Autorem książki "Za mroczną rzeką". Polecamy Państwu tę wstrząsającą rozmowę. Ostrzegamy przed mocnym językiem, którego po konsultacjach z tłumaczem - postanowiliśmy nie łagodzić.
„Dziewczyny ocalałe" Anny Herbich zwyciężyły w plebiscycie portalu LubimyCzytać.pl i Allegro w kategorii Autobiografia/Biografia/Wspomnienia. Otrzymały ponad 1400 głosów! Gratulujemy Autorce!
Cześć. Tu Karol Kopańko. Lada moment w Polsce pojawi się pierwsza książka o polskim e-sporcie i scenie, która wrze od wciągających historii i ciekawych osobowości. W ujęciu globalnym e-sport rośnie w gigantycznym tempie. Najlepsi gracze są gwiazdami, które przyciągają tysiące widzów na stadiony.
„Przyglądam się w tej książce frontowemu życiu szarych żołnierzy, ale też bezczelnie zaglądam do mieszkań zwykłych żyjących daleko za frontem ludzi, bywa że zbłądzę do sypialni, czy też pod malinowy chruśniak. Wolno mi, to ja tu jestem autorem!" - pisze Kacper Śledziński o swojej książce „Wojna polsko-bolszewicka". Przeczytajcie!
Michał Stonawski, badacz zjawisk paranormalnych, który całe życie poświęcił na tropienie prawdy, w swojej książce „Paranormalne" zabiera nas w podróż po najbardziej przerażających nawiedzonych miejscach. Nam opowiada, jak pisał książkę i w jaki sposób bada zjawiska paranormalne. Przeczytajcie.
W Znaku ukazuje się właśnie książka Moniki Odrobińskiej „Dzieci wygnane", opowiadająca o losach polskich dzieci, którym wydarto dzieciństwo, które dzięki swojej odwadze, ocaliły siebie i bliskich z sowieckiego piekła. Przeczytajcie, co o swojej książce mówi autorka Monika Odrobińska.
W swojej książce Wika Filipowicz ze swadą opowiada o tym, co gościło na królewskich stołach. Przedstawia kulinarne obyczaje władców. Kuchenne ewolucje i rewolucje. Od królewskiego przepychu do „cienkiego jadania". Od korzennego zawrotu głowy do wyrafinowanego podkreślania smaku dań. Nam zdradza, jak pisała książkę.
Trudno o bardziej cyberpunkową premierę. Na świecie panuje pandemia, pracujemy i żyjemy dzięki technologii. Część naszego życia toczy się online.
Wraz z początkiem lat 90. Polki i Polacy chcą ubierać się modnie i światowo, choć wychodzi im to różnie. Na szalejącym, wolnym rynku broni się jeszcze Moda Polska - legendarne przedsiębiorstwo konfekcyjne z minionej epoki. Główny projektant Jerzy Antkowiak organizuje pokazy i sesje zdjęciowe swoich kolekcji. Do jego ulubionych modelek należy wysoka blondynka, Blanka Poksińska. Po 27 latach zdjęcie Blanki z tamtego czasu jako symbol dziewczyny z ostatniej dekady XX wieku znajdzie się na okładce książki „Kobiety Przełomu". O swoich latach 90. opowiada Blanka Poksińska - dziewczyna z okładki.
Kochani Czytelnicy!
Książka Seksuolożki powstała, aby łączyć, a nie dzielić. Po to aby pomagać kobietom zrozumieć siebie, własne ciało i potrzeby.
Nie zależało nam na wzbudzaniu kontrowersji czy taniej sensacji. Ta książka nie powstała w opozycji do nikogo i nikogo nie chcieliśmy urazić.
Z okazji 30-lecia Obrad Okrągłego Stołu Wydawnictwo Znak Horyzont zaprasza na debatę poświęconą książce dra hab. Jana Skórzyńskiego - "Okrągły Stół. Wynegocjowany koniec PRL".
10 lutego zapraszamy na pokaz filmu „Blokada" w reżyserii Siergieja Łoźnicy, organizowany we współpracy z wydawnictwem Znak Horyzont i połączony z promocją książki „Leningrad. Dzienniki z oblężonego miasta" autorstwa Alexis Peri.